نام پروژه:
 مجتمع گوهران  پرديس- تعاوني مسكن لشگر 81 زرهي كرمانشاه
شروع ساخت: 1388 

گونه پروژه:
سازه: ديوار باربر و برشگير بتن آرمه
سقف: دال دوگانه بتن آرمه
نما: بتن نمايان
سيستم سرمايش و گرمایش: پکیج و کولر
زيربنا:  588600 متر مترمربع
ويژگى:
 4891 واحد مسكوني در 54 بلوک 16 طبقه (فاز يك)

 

ساختگاه: کرمانشاه  - شهرك پرديس
پيمانكار طرح و ساخت: شرکت پایاهور 
کارفرما وسرمايه گذار: تعاونی مسکن لشکر 81 زرهی کرمانشاه 

+ نوشته شده در پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 9:51 توسط مجتبی درویشی

فرماندهي لشگر 81 زرهي استان كرمانشاه:
پروژه 5000 واحدي مسكن مهر پرديس ،هر لحظه قابل رصد است

امير سرتيپ احمدرضا پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش به همراه امير شعباني رييس بازرسي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و هيات همراه به اتفاق امير منوچهر كاظمي فرمانده قرارگاه عملياتي ارتش در غرب كشور و امير علي حاجيلو فرمانده لشگر 81 زرهي از پروژه مسكن مهر پرديس بازديد كردند.


امير سرتيپ پوردستان ،گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا از حریم زمینی، هوایی و دریایی کشور پاسداری می کند. وي افزود: امروز به لطف خدا، هدایت و رهبری مدبرانه فرمانده کل قوا، پشتیبانی ملت و وحدت و همدلی بین نیروهای مسلح، به نقطه ای از توانمندی و بازدارندگی رسیده ایم که دشمنان اجازه تعدی و تجاوز به میهن اسلامی مان را به خود نمی دهند.
وي تامين مسكن را در بهبود و افزايش روحيه كاركنان موثر دانست و افزود: از مولفه هاي توان رزمي بالا روحيه كاركنان است كه با ايجاد رفاه هرچه بيشتر و رفع مشكل مسكن و تقويت روحيه آنان، قدرت دژ مستحكمي كه نيروهاي نظامي براي ملت ايجاد كرده اند را ارتقاء داده و پايداري ها را رقم مي زنيم.
وي با اشاره به كيفيت و استحكام ساخت و ساز در اين پروژه عنوان كرد: از شركت پاياهور و مجموعه دست اندركاران پروژه هاي مسكن مهر نيروهاي مسلح به ويژه لشگر 81 زرهي با وجود توانمندي هاي لازم و در اختيار داشتن فن آوري روز دنيا همين انتظار را داشتيم.
امير منوچهر کاظمی نيز در اين مراسم با طرح مسئله مسكن پرسنل ارتش تاكيد كرد: اين پروژه بايد هرچه سريعتر با بكارگيري بهترين امكانات و عمليات اجرايي به اتمام برسد تا مشكل مسكن نيروهاي ارتش مرتفع شود. وي با ابراز خرسندي از ارتقاي سطح رفاه و آرامش ذهني نيروهاي مسلح گفت: به ياري خدا و همت مردم عزيز با توان بيشتر و آرامش خاطر به پاسداري از كيان ميهن اسلاميمان خواهيم پرداخت. وي از عنايت و حساسيت مسوولان، مديران و كاركنان سخت كوش در پروژه هاي مسكن مهر به ويژه پروژه مسكن لشگر 81 زرهي تقدير و تشكر كرد و به آنان خدا قوت گفت.
امير حاجيلو، در اين مراسم ضمن تشكر و قدرداني از توجه ويژه مسوولان به ساخت پروژه هاي مسكن مهر به خصوص پروژه 5000 واحدي پرديس گفت: اين پروژه با سرعت و دقت و مطابق با پيشرفته ترين تكنولوژي روز دنيا در حال اجرا است. وي همچنين تصريح كرد: پروژه مسكن مهر پرديس هر لحظه قابل رصد است و هركس مي تواند از نزديك اين طرح عظيم را كه نمادي از يك شهر مدرن است، مشاهده كرده و در جريان روند اجراي كارها قرار گيرد.
وي عنوان كرد: در بدو ورود به کرمانشاه قبل از آنکه از یگان های تحت امر دیدار داشته باشم، به محض استقرار در ستاد فرماندهی به بازدید جامع از پروژه مسکن مهر پردیس پرداختم. وی با اشاره به اهميت ساخت و ساز مسكن در ارتقاي روحيه نيروهاي مسلح افزود: پروژه پردیس در اصل تلفیق توانمندی های وزارت مسکن، مسوولان استاني و پرسنل ارتش است و برآیند این نیروها افق بسیار روشنی را در اذهان بوجود آورده و امیدوارم در آینده نزديك عمده کارکنان، صاحب خانه شوند.
وي در ادامه اظهار داشت: مدير اجرايي تعاوني مسكن 81 زرهي، پروژه را مجهز به دوربين هاي مداربسته نموده تا در هر زمان قادر به رؤيت روند اجرا و فعاليت هاي ساخت و ساز باشيم. امير حاجيلو خاطر نشان كرد: سرهنگ رحيمي و همكاران پرتلاش وي بصورت شبانه روزي و با انجام سه شيفت كاري مشغول فعاليت هستند و بنده از نزديك در جريان كار و تلاش آنها كه همواره در تكاپو جهت رفع موانع و پيشبرد پروژه هستند، بوده ام.
فرماندهي لشگر 81 زرهي كرمانشاه در خاتمه از تمامي مسوولان كشوري و استاني كه در ساخت اين پروژه عظيم سهيم هستند و نيز از مجموعه پرسنل و كاركنان فعال مسكن مهر لشگر 81 زرهي و همدلي و اتحاد آنان تشكر و قدرداني كرد.
سرهنگ رحيمي مدير اجرايي پروژه پرديس در اين مراسم اعلام كرد:روند ساخت وساز مسكن مهر در استان كرمانشاه با حضور مهندس هاشمي استاندار كرمانشاه، مهندس نرگس نژاد معاون امور عمراني استانداري و مهندس چاغروندي رييس سازمان مسكن و شهرسازي، از پيشرفت بسيار خوبي برخوردار است. وي خاطرنشان كرد: در پروژه پرديس نيز حمايت و همكاري فرماندهان و سلسله مراتب ارتش و مسوولان استاني از مهمترين عوامل رشد و پيشرفت اين پروژه مي باشد. وي ابراز اميدواري كرد: قطعا با این تشریک مساعی به یاری خداوند پروژه با دقت و سرعت به اتمام برسد و پرسنل متعهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی هر چه زودتر صاحب خانه شوند .وي افزود: ساختمان هاي اين پروژه به گونه اي ساخته مي شوند كه در شان خانواده هاي محترم ارتش باشند.
رحيمي در ادامه با بيان مشخصات اين پروژه گفت: طرح آپارتماني 5000 واحدي مسكن لشگر 81 زرهي كرمانشاه در سوم خردادماه 1388 همزمان با سالروز پيروزي خرمشهر شروع و عمليات معابر خاكي آن در زميني به مساحت تقريبي 50 هكتار و با توجه به وضعيت جغرافيايي محل پروژه كه به صورت كوهستاني و تپه ماهوري مي باشد، با به كارگيري حجم وسيعي از تجهيزات و وسايل سنگين راهسازي آغاز شد.
مدير پروژه پرديس اظهار داشت: بلوک های مسقف، قالب های تکنیکی جدید، ماشین آلات مدرن، کیفیت کاربرد مصالح، نقشه های توپوگرافی، مهندسي شهرسازی، حجم بالای خاکبرداری، آزمایشگاه آب و خاک، مدیریت کنترل کیفیت و انواع مهارت های فنی از جمله امکاناتی است که در اختیار داشته و از آن بهره گرفته ايم. وي افزود: 15 دستگاه تاوركرين، 10 دستگاه ميكسر، 4 عدد بچينگ، 12 عدد سيلوي 240 تني، 2 دستگاه پمپ هوايي، 2 دستگاه پمپ زميني، 4 دستگاه بيل مكانيكي، 2 دستگاه لودر، يك دستگاه بولدوزر، يك دستگاه غلطك و يك دستگاه گريدر از ديگر امكانات پروژه است. وي همچنين تصريح كرد: از همه مهمتر اتحاد و همدلی مهندسان، کارکنان و کارگران است که باعث پیشرفت کار پروژه شده است.
وي اظهار داشت: تمامي سازه هاي موجود در پروژه آپارتماني شهرك پرديس، در 15 طبقه داراي فونداسيون هاي گسترده و عظيمي مي باشند كه در آنها بيش از 150 تن ميلگرد و 1300 متر مكعب بتن با مقاومت بسيار بالا به كار برده شده است.
مدير اجرايي پروژه پرديس ابراز كرد: نوع ساخت پروژه با استفاده از روش EPC و ساختمان هاي بتن آرمه با ديوارهاي برشي باربر و بدون ستون با بهره گيري از قالب هاي پيوسته و مقاوم در برابر زلزله بالاي 8 ريشتر و افزايش پايايي و ماندگاري ساختمان با ضمانت 100 ساله مي باشد. وي افزود: از سيستم سقف دال يك طرفه به گونه اي كاملا منحصربه فرد استفاده مي شود كه اين سقف ها از بهترين سيستم هاي عايق صوت و حرارت بين طبقات هستند. وي تصريح كرد: در هر متر مربع سازه اجرا شده در پروژه حدود 55 كيلوگرم آرماتور مصرف شده است. 
 

 


رحيمي با بيان اين مطلب كه در اين سامانه ساخت استانداردهاي جهاني و ميهني و بومي و آيين نامه هاي ساختمان رعايت شده است، گفت: پس از آماده شدن طرح جانمايي آپارتمان ها، عمليات ژئوتكنيك توسط آزمايشگاه آب و خاك كرمانشاه كه وابسته به وزارت راه و ترابري مي باشد به منظور مشخص نمودن وضعيت خاك انجام گرديد. همچنين جهت ساخت پروژه به روش ساخت با بتن درجا، براي نخستين بار در كشور، از قالب هاي شركت MEVA و PERI كه توسط شركت سازنده خريداري و به محل پروژه منتقل گرديده، استفاده شده است.

 


سرهنگ رحيمي در ادامه اعلام كرد: در اين پروژه علاوه بر حجم بالاي عمليات ساخت و ساز، عمليات خاكبرداري نيز داراي حجم بسيار بالايي است و تا كنون بالغ بر 500 هزار متر مكعب خاكبرداري كه عمدتا در سنگ بوده، انجام شده است.
مدير پروژه در ادامه گفت: با توجه به وسعت و اهميت پروژه پرديس كه يكي از پروژه هاي سنگين از لحاظ عمليات ساختماني در غرب كشور است، وزير مسكن و شهرسازي، مقامات عالي رتبه لشگري و مشاوران مقام معظم رهبري در چندين مرحله، استاندار و مقامات ارشد استاني به صورت مداوم از پروژه بازديد و روند پيشرفت آن و مشكلات پيش روي پروژه را پيگيري و رصد كرده و در خصوص رفع مشكلات و موانع همكاري لازم را به عمل مي آورند.

 


وي با اشاره به سهم اين پروژه در ايجاد اشتغال گفت: تا كنون حدود 750 نفر مشغول به كار هستند كه 70 درصد آنان از افراد بومي مي باشند. وي خاطرنشان كرد: تا يك ماه آينده 30 درصد افزايش نيرو خواهيم داشت.
سرهنگ آيت رحيمي در خاتمه از امير سرتيپ احمدرضا پوردستان فرماندهي نيروي زميني، امير شعباني رييس بازرسي نيروي زميني، امير كاظمي فرمانده قرارگاه عملياتي ارتش در غرب و امير حاجيلو فرماندهي لشگر 81 زرهي و مجموعه مديران، مهندسان و كاركنان فعال در پروژه مسكوني 5000 واحدي پرديس تقدير و تشكر كرد.

+ نوشته شده در پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 9:44 توسط مجتبی درویشی |

تعاونی مسکن مهر لشگر 81 زرهی تعاونی برتر استان کرمانشاه بود که از میان حدود 240 تعاونی مسکن مهر برتر سراسر کشور جز31 تعاونی برگزیده مسکن مهر از 31 استان بود که با اهدای لوح یادبودی از سوی رئیس جمهورمورد تقدیر قرار گرفت معیارهای برتری این تعاونی مسکن مهر کیفیت، قیمت ارزان و تکریم ارباب رجوع اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان کرمانشاهدکتر احمدی نژاد با تشکر از فعالین عرصه مسکن مهر از آغاز طرح بزرگ دیگری در بخش مسکن خبر داد و خاطر نشان کرد: طرح مسکن مهر تمرینی برای انجام کاری بزرگتر و ماندگار است تا شیوه شهرسازی کشور سامان یابد.
رییس‌جمهور ضمن تشریح طرح جدید دولت برای مسکن به وجود 30 میلیون هکتار زمین بلااستفاده در کشور اشاره کرد و گفت: باغات بسیاری در تهران به دلیل نوع طراحی شهر از بین رفته است. پیش از انقلاب اسلامی طرحی برای ایجاد 200 هزار هکتار فضای سبز در تهران تهیه شده بود اما حداکثر سالیانه دو هزار هکتار فضای سبز ایجاد شد و با توجه به این شرایط ایجاد 200 هزار هکتار فضای سبز به 100 سال زمان نیاز دارد.
رییس‌جمهور در خصوص برنامه دولت برای حل این مشکل، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی دولت باید به گونه‌ای باشد که زمین را بی‌ارزش و ساختمان را با ارزش کند و در این راستا می‌توان به هر خانواده ایرانی مقداری از زمین‌های بلااستفاده را اجاره داد تا آنها بخشی از آن را ساخته و در بخش دیگری از آن باغ ایجاد کنند و اگر به 20 میلیون خانوار ایرانی 2 میلیون هکتار زمین اجاره بدهیم و اجازه ساخت سه طبقه را نیز به آن بدهیم، 60 میلیون خانواده ایرانی خانه‌دار خواهند شد.
دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به سابقه انجام این طرح در سایر کشورها، اظهار داشت: اکنون شهرهایی در دنیا وجود دارد که از 18 میلیون خانواده، 17 میلیون آن در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنند.
رییس‌جمهور از راه‌اندازی این طرح تا پایان سال در 10 تا 15 نقطه کشور خبر داد و گفت:‌ این طرح موجب افزایش کیفیت زندگی، راحتی و آرامش در میان مردم می‌شود.
دکتر احمدی‌نژاد با انتقاد از استفاده از الگوهای شهرسازی کشورهای دیگر در کشورمان، تصریح کرد: باید با کنار گذاشتن الگوهای شهرسازی برخی از کشورهای دنیا، الگویی متعالی بر پایه فرهنگ بومی خود ایجاد کنیم.
وی افزود: تعاون به معنای همکاری متقابل است و اگر به نقطه ای برسیم که همه مردم نسبت به یکدیگر احساس مسئولیت و همکاری متقابل داشته باشند، دیگر مشکلی در کشور باقی نخواهد ماند.
رییس‌جمهور با بیان اینکه روحیه و فرهنگ تعاون پایه جهش‌ها و حرکت‌های بزرگ در میان یک ملت است،‌ خاطر نشان کرد: باید روحیه تعاون را حفظ کنیم چرا که این موضوع ریشه در فرهنگ و آرمان‌های کشورمان دارد.
دکتر احمدی‌نژاد با تاکید بر لزوم گسترش این روحیه در کشور، تصریح کرد: ادغام وزارتخانه تعاون با دو وزارتخانه دیگر به معنای تضعیف یا ایجاد خلل در کار تعاونی‌ها نیست بلکه به معنای تقویت روحیه تعاون و توسعه این شیوه فعالیت در کشور است.
رییس‌جمهور افزود: تعاونی‌ها بستری برای شکوفایی توانمندی‌های افرادی که به تنهایی فرصت شکوفایی نمی‌یابند، ایجاد می‌کند.
دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از گرانی قیمت مسکن و همچنین از بین رفتن باغات در شهرهای بزرگ، گفت: بخشی از این مشکلات به نوع طراحی، ضوابط و مدیریت شهری بازمی‌گردد زیرا هنگامی که به منظور جلوگیری از تخریب طبیعت برای شهرها حریم تعیین می‌کنیم به دلیل تفاوت ایجاد شده در قیمت مسکن در بخش اصلی شهر و حریم، حاشیه‌نشینی افزایش یافته و علاوه بر تخریب حریم هزینه‌های اداره شهر هم افزایش می‌یابد.
رییس‌جمهور همچنین اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد در کشورمان از شرایط غیرعالمانه و غیرعادلانه بهره برده و فضایی را در بازار مسکن ایجاد کرده اند که با افزایش قیمت‌ها از شرایط نامنظم بازار سود ببرند. بنابراین باید برنامه‌ها، طراحی‌ها و مدیریت مسکن کشور را به سمتی ببریم که زمینه برای فعالیت این افراد محدود شود

گفتنی است فعالیتهای جناب سرهنگ آیت رحیمی مدیر عامل تعاونی مسکن مهر لشگر 81 زرهی در کسب این عنوان مثال زدنی است و فعالیت های این تعاونی موجبات کسب این عنوان را فراهم آورد .

 

+ نوشته شده در چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:20 توسط مجتبی درویشی |